Výber kolobežiek pre začiatočníkov

FREESTYLOVÉ KOLOBEŽKY PRE ZAČIATOČNÍKOV

KTO JE ZAČIATOČNÍK

Freestylové kolobežky pre začiatočníkov sú určené pre týchto jazdcov:

Vek: 6 až 12 rokov

Hmotnosť jazdca: do 40 kg

Je dôležité poznamenať, že k poškodeniu kolobežiek pre začiatočníkov dochádza najmä v dôsledku nesprávneho vykonávania trikov alebo vykonávania trikov, na ktoré kolobežka nie je určená.

Pre začiatočníkov je zásadne na dennom poriadku nesprávne vykonávanie trikov. Preto je dôležité vykonávať alebo sa učiť len triky, na ktoré je kolobežka určená.

 

SPRÁVNY SPÔSOB POUŽÍVANIA KOLOBEŽIEK PRE ZAČIATOČNÍKOV

1. Kolobežky pre začiatočníkov sú určené na učenie základných trikov, t. j. bunnyhop, tailwhip, 180, barspin, ďalej na učenie základných pohybov v skateparku a v neposlednom rade na učenie základných streetových trikov, t. j. grindov a slidov.

2. Okrem toho sú tieto kolobežky určené na takú jazdu v skateparku, keď jazdec kopíruje povrch prekážok, t. j. rádiusov, fun boxov, pyramíd, bowlov atď.

3. A v neposlednom rade sú kolobežky pre začiatočníkov určené na bežnú jazdu mimo skateparku, ale na rovnom a čistom povrchu (nezabudnite, že kamene, črepy a iné nečistoty poškodzujú kolieska).

 

AKO NESPRÁVNE POUŽÍVAŤ KOLOBEŽKY PRE ZAČIATOČNÍKOV

1. Skákanie z výšky väčšej ako 20 cm

2. Časté grindovanie

3. Požičiavanie kolobežiek starším kamarátom

4. Dlhé a nepretržité brzdenie

5. Jazda na kolobežke, ktorá má povolené časti (povolené kolesá, povolené hlavové zloženie).

6.Jazda vo vode, daždi, mokrých podmienkach

 

VÝBER KOLOBEŽKY PRE ZAČIATOČNÍKOV

V obchode Gizmania nenájdete kolobežky pre začiatočníkov. Nenechajte sa však oklamať. Ponúkame totiž len kvalitné výrobky a predpokladáme, že naši zákazníci sa budú freestyle scooteringu nejaký čas aktívne venovať. Preto máme freestylové kolobežky rozdelené podľa prevažujúceho použitia. Pomocou filtra si môžete vybrať zručnosť jazdca, t. j. "mierne pokročilý" alebo "pokročilý". Ak je vaše dieťa úplný začiatočník, vyberte kolobežku z kategórie "univerzálne kolobežky" a vo filtri vyberte "stredne pokročilý".

Freestyle scootering sa nijako nelíši od iných športov. Približne každý piaty začiatočník pri tomto športe zostane a freestylovej kolobežke sa venuje dlhšie. Mnohé deti tak zostanú pri svojej prvej kolobežke a v športe nepokračujú.

Dôležité zistenie: Ak je vaše dieťa športovo založené, už pravidelne športuje, a preto je pravdepodobné, že sa bude venovať freestyle scooteringu, potom je na mieste otázka, či vôbec kúpiť základnú kolobežku a neprejsť rovno na drahšiu kolobežku. Športovo založené dieťa, ktoré sa freestyle kolobežke venuje niekoľkokrát týždenne, možno ako vedľajšiemu športu, čoskoro dosiahne limit najlacnejších kolobežiek. Prvé pokroky u šikovných detí postupujú rýchlo.

Samostatnou kapitolou je prechod zo základnej kolobežky na lepšiu kolobežku. Tieto lacné základné kolobežky v e-shope Gizmania nepredávame, ale sú dostupné v mnohých obchodoch, najmä v obchodných reťazcoch predávajúcich športové potreby. Tieto základné, lacné kolobežky často používajú iný kompresný systém ako všetky ostatné kolobežky. Upgrade lacnej kolobežky na kvalitnejšiu je potom pomerne drahý a v podstate nemá ekonomický zmysel.

 

VEĽMI ČASTO SA STRETÁVAME S NASLEDUJÚCOU SITUÁCIOU

Základné kolobežky zvyčajne používajú závitové a neintegrované hlavové zloženie, kolieska s priemerom 100 mm a vidlicu, ktorá je kompatibilná len s kolieskami s priemerom 100 mm.

Rodičia sa potom pýtajú:

"Dieťa za niekoľko mesiacov zničilo plastové kolieska a teraz by chcelo kolieska s hliníkovým stredom 110 mm".

Naša odpoveď:

"Nestojí to za to. Upgrade bude veľmi drahý a mnohonásobne prevýši hodnotu vašej súčasnej kolobežky. Okrem kolies budete potrebovať aj novú bezzávitovú vidlicu. Cena za upgrade bude minimálne 2 500 Kč. Aké sú riešenia? Buď si opäť zaobstaráte 100 mm kolieska, alebo predáte svoju súčasnú kolobežku a kúpite si takú, ktorá bude spĺňať vaše nové požiadavky.